Katalog członków (Przedszkola)

1.

Przedszkole Niepubliczne "Calineczka" Marzena Król-Holmer

Przedszkole Niepubliczne "Calineczka" rozpoczęło swoją działalność 15 września 2006. Mieści się ono w spokojnej, zielonej okolicy przy ulicy Greckiej 2 na osiedlu Unii Europejskiej w Koszalinie.

Nasze Przedszkole przeznaczone jest dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. W wyjątkowych przypadkach istnieje możliwość przyjęcia dziecka 2-letniego. Pracujemy w godzinach od 7:00 do 17:00. Wydłużenie godzin otwarcia przedszkola wymaga indywidualnych ustaleń, nie stanowi dla nas żadnego problemu.

W nowym budynku zaprojektowanym z przeznaczeniem na przedszkole znajdują się 4 przestronne sale dydaktyczne. Każda z sal ma własną łazienkę.

Przedszkole posiada własną kuchnię zaprojektowaną i wyposażoną według wymagań sanepidu i systemu HACCP. Celem jaki sobie postawiliśmy jest przygotowywanie posiłków najwyższej jakości, z zachowaniem wszelkich walorów smakowych i zdrowotnych. Zakupiony piec konwekcyjno-parowy pozwolą gotować na parze oraz smażyć z niewielką ilością tłuszczu. Dzięki temu posiłki są jeszcze zdrowsze i łatwiej przyswajalne niż dotychczas.

Na ogrodzonym terenie przedszkola znajduje się nowoczesny plac zabaw.

Nadzór pedagogiczny nad placówką sprawuje Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty, Delegatura w Koszalinie.

Kuratorium Oświaty o Nas:

"Podejmowane w przedszkolu działania oparte na wynikach monitorowania i analizie zadań, służą wszechstronnemu rozwojowi każdego dziecka, a spójna i konsekwentna praca nauczycieli daje gwarancję skutecznej realizacji podstawy programowej.

Realizacja podstawy programowej przebiega ze szczególną troską o uwzględnianie potrzeb i możliwości każdego dziecka oraz w warunkach sprzyjających zarówno wyrównaniu szans edukacyjnych, jak i rozwijaniu zainteresowań i zdolności dzieci.

Rodzice zauważają pomoc przedszkola w rozwijaniu zainteresowań dzieci, a działanie to korzystnie wyróżnia Przedszkole Niepubliczne "Calineczka" w Koszaline na tle kraju."

Przedszkola