FAQ


Co to są rekomendacje?
Rekomendacje to wyraz zaufania, pozytywna opinia na temat działalności Twojej firmy, gwarancja uczciwości w interesach. Mogą je przyznawać tylko członkowie klubu. Aby do niego przystąpić wystarczy, że Twoja firma uczciwie rozlicza się z partnerami, solidnie wykonuje wynikające z umów obowiązki, jest pewnym partnerem dla innych przedsiębiorstw i potwierdzi to, zdobywając pięć rekomendacji od aktualnych członków klubu.
Co to jest „złota rekomendacja”?
To wyjątkowe wyróżnienie, pozwalające na wstęp do klubu za poręczeniem tylko jednego z jego członków. Złotą rekomendację mogą przyznać tylko te z firm klubowiczów, które otrzymały co najmniej 20 poręczeń.
Jak dostać się do klubu?

Klub uczciwych działa na zasadach klubu zamkniętego. Aby Twoja firma mogła dołączyć do jego członków musi zostać zaproszona. Nie wystarczy jednak jedna rekomendacja. Za Twoją uczciwość w interesach musi poręczyć pięciu członków klubu. Istnieje możliwość wstepu do klubu na podstawie jednej "złotej rekomendacji", ale wystawić ją mogą tylko członkowie klubu obdarzeni największym zaufaniem społeczności serwisu.

Czy mogę odwołać rekomendację?
Oczywiście. Nasze relacje z innymi firmami zmieniają się, nasza ocena solidności kontrahentów ulega weryfikacji. Jeśli chcemy aby Klub Uczciwych działał na zasadzie pełnego zaufania naszym obowiązkiem jest wycofać nieaktualne rekomendacje. Pamiętajmy, że w nie wycofana w porę rekomendacja, może wyrządzić duże szkody.
Jakie są korzyści z członkostwa?

Naszym celem jest zbudowanie "monopolu uczciwych". Poprzez promocję naszych zasad, staramy się wpłynąć na rynek i kształtować go z korzyścią dla społeczeństwa. Ale jeśli nie wystarczy ci zwykła satysfakcja, a Twoja firma  potrzebuje czegoś konkretnego, postaramy się wymienić najważniejsze korzyści:

  • Nadawanie rekomendacji pewnym i zaufanym firmom, pozwala wyróżnić najlepszych kontrahentów.
  • Szukanie nowych partnerów wśród członków klubu zwiększa szansę na powodzenie transakcji, pozwalając uniknąć ryzyka i nieprzyjemności z płatnościami.
  • Aktywny wgląd w katalog sprawdzonych firm, może znacząco wpłynąć na wybór współpracownika.
  • Wysokie wymagania stawiane członkom klubu podkreślają prestiż przedsiębiorstwa, potwierdzając jego wzorowe relacje z kontrahentami.
  • Wzmocnienie wizerunku firmy w internecie poprzez aktywną promocję w wyszukiwarkach
Ile to kosztuje? Czy klub pobiera jakieś opłaty?
Serwis klubuczciwych.pl nie pobiera żadnych opłat od użytkowników i członków. Nie używa danych adresowych firm do celów zarobkowych. Nie udostępnia, też danych członków klubu innym firmom w tym celu.
Czym różni się zarejestrowany użytkownik od członka klubu?

Zarejestrowany użytkownik otrzymuje tylko wgląd w listę członków klubu, co umożliwia poproszenie ich o rekomendację. Aby obejrzeć szczegóły karty kontrahenta oraz wystawiać/odbierać rekomendacje konieczne jest członkostwo w klubie. W katalogu firm, członkowie mają złote, spersonalizowane karty z numerem klubowym, u góry swojej wizytowki firmowej . Dodatkowo ich nazwy na liście firm w katalogu są podświetlone. Wirtualne karty zarejestrowanych gości są zaciemnione i nie mają swojego numeru. A na liście w katalogu, nazwy "firm gości" nie są wyróżnione podświetleniem.
 

Dlaczego nie mogę pobrać widgetu klubu?

Widget, informujący wizytujących Państwa stronę www o przynależności firmy do Kubu Uczciwych, banery, tapety oraz wszelkie inne materiały promocyjne, są dostępne tylko dla członków Klubu. Gość i zarejestrowany użytkownik nie będący pełnoprawnym członkiem Klubu Uczciwych, nie ma możliwości skorzystania z tych opcji promocji swojej firmy.

Dlaczego nie mogę kupić naklejek klubu?

Wszelkie materiały identyfikacyjne klubu, są dostępne tylko dla członków Klubu. Gość i zarejestrowany użytkownik nie będący pełnoprawnym członkiem Klubu Uczciwych, nie ma możliwości skorzystania z tych opcji promocji swojej firmy.